VÝROBA DOPRAVNÍKOVÝCH VALCOV
Zaoberáme sa výrobou bežných ako aj atypických dopravníkových valcov, ktoré si vyžadujú špeciálnu konštrukciu a vysoké dynamické parametre. V mnohých prípadoch sa jedná o vysokootáčkové dopravníkové valce, rotory na ktoré sú kladené vysoké nároky na dynamické vyváženie a použitie špeciálnych materiálov.
Základné typy dopravníkových valčekov, ktoré vyrábame:
Valčeky hladké
Sú určené na nesenie hornej vetvy pásu s prepravovaným materiálom. 
Valčeky diskové
Použitie pre spodnú vratnú vetvu pásu. Gumové disky na valčeku čistia pás od nalepeného dopravovaného materiálu.
 
Valčeky dopadové (kotúčové / pogumované)
Tlmia nárazy dopravovaného materiálu v mieste násypov, alebopriesypov a zabraňujú poškodeniu gumového pásu. Vyrábajú sa v kotúčovom,alebo pogumovanom vyhotovení.
Valčeky strážne
Zaisťujú vedenie pásu v strednej polohe. Pri jeho vybočení do strany spôsobujú uhlové natočenie otočnej časti samostaviteľného pražca,ktorý zabezpečí vrátenie pásu do optimálnej strednej polohy. 
1.Valčekové dopravníky nepoháňané  (voľnobežné a gravitačné )
Štandardné priemery valčekov d = 20, 30, 40, 50, 60 a 80 mm. Materiál valčekov: plast, pozinkovaná tenkostenná oceľová alebo nerezová rúrka. Maximálna šírka valčeka je závislá na priemere, použitom materiály a zaťažení valčeka.
2. Valčekové dopravníky poháňané
Štandardné priemery valčekov ako pri nepoháňaných dopravníkoch. Pohon zaisťuje reťaz spolu s reťazovými kolesami na kraji valcov. Podľa hmotnosti a rozmerov prepravovaných predmetov sú poháňané buď všetky alebo len niektoré valčeky. Rýchlosť valčekov môže byť konštantná alebo regulovateľná mechanicky pomocou variátora príp. elektronicky frekvenčným meničom.
Katalógy
Kontaky
Youtube
ZLK

Katalóg dopravníkové valčeky.
PDF
Základné typy ukončení dopravníkových valčekov, ktoré vyrábame:
Valcové ukončenie.
Valcové ukončenie s  dvoma frézovanými  koncami.
Valcové ukončenie s  vonkajším závitom.
Valcové ukončenie s  vnútorným závitom.